16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Eskalon situata: NISMA tash ia kujton VV’së orgjitë brenda partisë

Rekomandime

Erzen Musliu, zëdhënës i degës së Nismës në Prizren i është përgjigjur Alban Krasniqit i cili ka lëshuar akuza në drejtim të zyrtarëve të Nismës në QNR për ngacmime seksuale, duke ia përmenduar orgjitë brenda partisë.

Pas vendimit të Gjykatës Supreme për votat nga Serbia, ka pasur disa përplasje në mes të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Nismës Socialdemokrate.

Erzen Musliu, zëdhënës i degës së Nismës në Prizren i është përgjigjur Alban Krasniqit.
“Kur burri i Albulena Haxhiut flet për moralin, i paska harruar orgjitë në Vetëvendosje”, ka shkruar Musliu.

Kujtojmë, Nisma Socialdemokrate, përmes një komunikate për media ka akuzuar përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje se po ndërhyjnë, shantazhojnë e kërcënojnë ata të Nismas në QNR, atje ku po bëhet rinumërimi i vendvotimeve, por i menjëhershë ka qenë edhe reagimi i VV’së të cilët kanë ndër të tjerash kanë thënë vëzhguesit e NISMA’s po ngacmojnë seksualisht anëtaret e tyre.

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në QNR, Alban Krasniqii ka akuzuar vëzhguesit e Nismës, për ngacmime seksuale brenda QNR-së.Madje, ai partisë së Limajt, i referohet si ‘Lista Nisma’, teksa thotë se kanë sjellur në QNR, ‘llumin e tyre’.

Më shumë artikuj

Të fundit