31.7 C
Pristina
E hënë, 4 Korrik, 2022

Fantastike Luiza Gega, atletja shqiptare kualifkohet në finalet e Botërorit

Rekomandime

Luiza Gega vijon të arritje rezultate të mahnitshme në karrierën e saj. Shqiptarja dhuroi sot një tjetër paraqitje fantastike në arenën ndërkombëtare.

Në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Doha të Katarit, 30-vjeçarja shkëlqeu duke siguruar biletën për në finale në garën e 3000 metrave me pengesa, shkruan “Panorama Sport”.

Gega regjistroi kohën 9:28:32, dhe kështu bëhet atletja e parë shqiptare që kalon në finalet e një Botërori atletike. Finalja do të mbahet më datë 30 shtator, dhe do të nisë nga ora 20:50

Më shumë artikuj

Të fundit