13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Kjo ishte vetura e parë në Kosovë, i takonte familjes Fusha nga Podujeva

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kjo fotografi është e familjes Fusha nga Podujeva.

Në ketë foto është Zymer Fusha vozitësi i makinës, në krahun e djathte te Zymerit përpara është Musli Fusha, mbrapa vozitësit është Sahit Fusha dhe Mulla Hasani është ne krahun e djathte te Sahitit, shkruan InfoKosova.

Kjo foto është bërë nga vitet 1929, e është ruajtur nga djali i Sahit Fushes Muhamed Fusha.

Supozohet se kjo ka qenë një ndër makinat e rralla atëkohë në Kosovë./InfoKosova/

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img