-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Florida mbyll qendrat e testimit: Një stuhi e fuqishme pritet të godasë

Rekomandime

Një stuhi tropikale ka bërë që shumë qëndra testimi falas të ngritura me tenda në Florida të SHBA-ve të mbyllen përkohësisht.

Bëhet fjalë për dhjetëra qendra testimi, që u vendosën të mbyllen për siguri, pasi stuhia Tropikale po afron dhe prania e njerëzve në këto qendra mund ti vërë në rrezik.

Sipas parashikimit të meteorologëve, goditja më e madhe e stuhisë pritet të ndodhë mëngjesin e të shtunës.

Autoritetet kanë njoftuar se testimi falas i koronavirusit do të jetë akoma i disponueshëm në godina përkatëse të sigurta, por qytetarëve u është bërë thirrje të qëndrojnë në vende të sigurta.

Më shumë artikuj

Të fundit