13.1 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Fluturoi 10 metra në ajër, centimetrat e ndajnë pilotin nga vdekja

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me Luke Mossey në kampionatin e Bennetts British Superbike.

Piloti është rrëzuar në provat zyrtare duke uturuar në ajër dhe duke rrëshqitur rreth 30 metra në pistë.

Ai rrëzohet nga motori dhe fati i tij i mirë ishte që kundërshtari që kishte pas vetes po nuk po ecte shumë shpejt dhe arriti të shmangte shkeljen e Mossey.

Ky i fundit shpëtoi mirë duke marrë parasysh aksidentin e tij të rrezikshëm, pasi pësoi vetëm disa fraktura në trup.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img