16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Foto e 25 viteve më parë, Adem Jashari festonte Vitin e Ri në sofër me familjen

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një foto e luftëtarit të UÇK-së, Adem Jasharit po qarkullon në rrjet.

Fotoja është shkrepur 25 vite më parë në natën e ndërrimit të viteve, vetëm gjysmë orë para së të hynte viti ’96.

- Advertisement -

Në foto duket Ademi i ulur në sofrën e tij, i veshur me një këmishë me kuadrata e me një palë xhinse. Nuk mungon as mjekra e tij karakteristike e flokët kaçurrela.

Simboli i pavarësisë së Kosovës, Adem Jashari, u mås åkrua bashkë me familjen në kullën e tyre në fshatin Prekaz. Jashari është një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), e cila luf toi kundër forcave serbe.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -