16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Geci: Kur Vetëvendosje ta kuptojë se Amerika është e dërguara e Zotit bëhet koalicioni me LDK-në

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Gani Geci ka folur për vështirësitë që kanë LVV e LDK për formimin e koalicionit.

Geci, në “Debat Plus”, ka thënë se koalicioni i LDK-së me Vetëvendosjen do të bëhet atëherë kur kjo e fundit ta kuptoj që “Amerika është e dërguara e Zotit”.

- Advertisement -

Ai ka thënë se problemi nuk është te ndarja 6-4 apo 7-3 e ministrive por janë probleme tjera përfshirë bisedimet me Serbinë, funksionimi i KEK-ut e probleme tjera të ngjashme.

Ish-deputeti thotë se kërkesa e LDK-së tashmë është që ndarja e ministrive të jetë 7-3 deri në zgjidhjen e presidentit, e pastaj do të kalonte 6-4.

Geci thotë se Vetëvendosje ka vepruar njëanshme kur ka zgjedhur Konjufcën në krye të Parlamentit dhe sipas tij ajo duhet të pajtohet e të kthehet mbrapa në formë reflektimi.

“Vetëvendosje duhet të heq dorë nga videot dhe daljet tjera televizive. Unë bile kam propozuar që Mustafa e Kurti të futen në një objekt dhe të mos dalin nga aty pa u arritur marrëveshja”, tha ndër të tjera Gani Geci.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -