Gjuriq bëhet qesharak, e quan Dua Lipën “bashkëkombëse” dhe thotë që krenohet me të

Date:

Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq, në një postim të tij i është referuar yllit shqiptar të muzikës botërore, Dua Lipa si “bashkëkombëse” dhe krahas emrit të saj e ka bashkëngjitur flamurin serb.

Këtë ai e ka bërë në njërin nga postimet në Twitter, derisa ka replikuar me ish-Ambasadoren e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku për pjesëmarrjen e tenistit serb, Novak Gjokoviq në Australian Open.

“T’i lëmë anash komentet, unë jam fort krenar me bashkëkombësen tonë të dashur, Dua Lipën (Flamuri i Serbisë), edhe pse ajo mund të ketë mendime të ndryshme nga ne në çështje politike”, ka shkruar Gjuriq.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...