13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Glauk Konjufca i zhytur në borxhe

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, para se ai të vinte në këtë pozitë, ka deklaruar edhe pasurinë e tij.

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka detyrime financiare prej 61,296.00 eurove në një bankë komerciale në Kosovë, tregon formulari i publikimit financiar të tij në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

- Advertisement -

Sipas këtij formulari të plotësuar nga Konjufca më 26 gusht, njeriu i dytë më i votuar i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit, posedon dy banesa me mbi 100 metra katror në lagjen Kalabria në Prishtinë.

Të dy këto pasuri të paluajtshme, anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje i ka deklaruar si pronë të regjistruar në emrin e tij, shkruan Insajderi.

Por, kredinë të cilën e ka deklaruar pranë formularëve të paraqitur në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Konjufca nuk e kishte deklaruar në formularët e deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit disa muaj më parë.

Konjufca fitoi edhe një mandat tjetër deputeti në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë.

- Advertisement -

Ai ka shërbyer si deputet në katër legjislaturat e fundit, pasi për herë të parë ulëse në Kuvendin e Kosovës kishte siguruar në vitin 2010. /Insajderi.com

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -