-3.1 C
Pristina
E martë, 7 Shkurt, 2023

Haki Abazi aderon në Lëvizjen Vetëvendosje

Rekomandime

Analisti politik, Haki Abazi, do të aderojë sot në Lëvizjen Vetëvendosje.

Zyrtarizimi i kalimit të tij në partinë e Albin Kurtit, do të bëhet sot në orën 13:00, në zyret qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar për Gazeta Blic, vetë Haki Abazi, i cili nuk ka dhënë detaje të tjera.

Ai ka thënë se në orën 13:00 do të zyrtarizohet si anëtar i VV-së dhe do të pritet nga anëtarë të kësaj partie.“Po, është ë vërtetë. Zyrarizimi do të bëhet sot në orën 13:00. Do të pritem nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje”, Haki Abazi.

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje, kohët e fundit ka arritur që të sjellë në radhët e vetë shumë anëtarë të rinj.

Njëri ndër ta ka qenë edhe ish-deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, i cili ditë më parë kaloi në partinë e Albin Kurtit.

Më shumë artikuj

Të fundit