6.1 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Haradinaj: Do t’i punësojmë 2,000 policë të rinj, 100 prokurorë e 100 gjyqtarë për sigurinë e atdheut

Rekomandime

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në qeverisjen e re, pas 6 tetorit, do të rritet numri i policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve për ta rritur sigurinë e qytetarëve të Kosovës.

Ai ka thënë se me rritjen e brutoproduktit vendor deri në 2% për mbrojtje të atdheut, do të punësohen edhe 2,000 policië të rinjë, 100 prokurorë dhe 100 gjyqtarë.

Deri në 2 % të BPV për mbrojtje të atdheut, +2000 policë shtesë për sigurinë në rrugë e lagjet tona, +100 prokurorë në betejën kundër krimit, +100 gjyqtarë shtesë në ndarjen e drejtësisë dhe zgjidhjen e lëndëve të panumërta që presin në radhë”, ka thënë Haradinaj
“Ky është zotimi im. Ja kemi borxh Kosovës, t’i mbështesim ata që ruajnë dhe mbrojnë qytetarin e shtetin”, ka shtuar ai në fund.

Më shumë artikuj

Të fundit