-2.8 C
Pristina
E martë, 7 Shkurt, 2023

Haradinaj, Kurtit: Mos u mundo me kthy komunizmin, ka provu Enver Hoxha po s’ka mujtë

Rekomandime

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është takuar me qytetarët e Vitisë dhe me kandidatët për deputetë të kësaj ane nga koalicioni AAK-PSD, prej ku ka thënë se Albin se po provon ta kthejë komunikmin, shkruan Gazeta Metro.
Kandidati për Kryeministër ka thënë për Kurtin ka thënë se ka teori të vjetra ekonomike.

“E Albini po thotë me kthy komunizmin edhe niher. E ka provu Enver Hoxha nuk ka ecë. Ekonomia nuk shkon prapa. Duhet me këqyrë drejt koncepteve të reja”, ka theksuar Haradinaj.

Haradinaj ka vlerësuar se fitues duhet të dalë koalicioni AAK-PSD, duke e arsyetuar këtë me vlerat që përmbanë.

“Me këtë koalicion jo vetëm që nuk na ndahet vendi, por edhe po ashtu sigurohemi se nuk do të ketë befasi nga të tjerët, për të cilët po iu them që janë të qëndrueshëm”, ka theksuar në fund ai.

Më shumë artikuj

Të fundit