Haradinaj: Në Koshare kom vra ushtarë e oficerë serbë, ku kom nxanë i kom gjujt

Date:

Në Gjykatën Speciale ka vazhduar sot seanca ndaj Nasim Haradinajt.

Ky i fundit është pyetur nga Prokurori se a mendon ai se ndonjë ushtar i UÇK-së është dënuar me të drejtë për KRlME Iufte.

E Haradinaj u përgjigj duke thënë se kë shtënë me armë në ushtrinë e Millosheviqit sa herë që ka mundur ta bëjë këtë.

“Sa herë kom mujt ushtrinë e Millosheviqit, ku kom nxanë, i kom gjujt. E dinë ata. Unë s’kom mujt me vra sa kom dashtë. Iufta është Iuftë. Jom kah flas për frontin nuk i di tjerët”, ka thënë Haradinaj.

Më herët gjatë seancës, Haradinaj foli edhe për ish-këshilltarin e Kurtit, Shkelzen Gashi dhe deklaratat e tij.

“E di që kom vra ushtarë në front të Koshares. Në uniformë. Nuk kom mujt me vra sa kom pas qejf. Unë kom gjujt në ushtarë që më kanë gjujt, na kanë vra, i kemi vra. Po kom vra ushtarë e oficerë serbë. S’ka të bëj asgjë me civilë”, ka thënë Nasim Haradinaj.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...