13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Haradinaj: Shtetin e kanë kapur PDK-ja e LDK-ja

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një ditë pasi dy senatorët amerikanë kërkuan sakrifikim nga Kosova dhe Serbia për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, ka thënë se amerikanët nuk i kërkuan kompromis.

Ai ka thënë se kushdo që i fiton zgjedhjet, nuk duhet të hyjë në obligime të gabuara me Serbinë.

Ndërkohë, në një diskutim të organizuar nga Riinvesti, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, ka akuzuar PDK-në se e ka kapur shtetin, pavarësisht se me këtë parti ka bashkëqeverisur për dy vjet.

Përgjegjëse për situatën në vend e ka lënë edhe LDK-në.

Kryetari i AAK-së ka folur edhe për listën e kësaj partie për deputetë.

Ka shtuar se me ligj, nuk ndalohet kandidimi i personave me aktakuza dhe se AAK-ja nuk do t’ia mohojë askujt këtë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img