13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Ish-kandidatja e VV-së për deputete i kërkon Albin Kurtit të bëj koalicion me Kadri Veselin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-kandidatja e VV-së për deputet thirrje Kurtit të bëhet bashkë me Kadri Veselin Majlinda Bregasi, profesoresh dhe ish-kandidate e Vetëvendosjes për deputete i ka bërë thirrje Albin Kurtit të bëhet bashkë me ish shefin SHIK-ut për të qeverisur me Republikën.Ka thënë se VV bashkë me LDK-në e çojnë LDK në pension.

Simpatizantët e Albin Kurtit kanë nisur të shprehen publikisht pro një koalicioni VV-PDK.

Kështu, Majlinda Bregasi, një ish-kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes, ka nisur të bëjë fushatë për një koalicion ndërmjet Albin Kurtit dhe Kadri Veselit.

Kandidatja e VV’së që kishte marrë mbi 1 mijë vota në zgjedhjet e 2014-ës ka thënë se Partia e Albin Kurtit me një koalicion me PDK-në do ta çonte LDK-në në pension.

- Advertisement -

“Kur nuk ka marrëveshje, ka diplomaci. LVV duhet të veprojë si FITUES, jo të shantazhohet nga pazaret e shpifura në këtë moment krize.

Një koalicion me PDK do të thotë cuarje në pension të LDK-së”, ka shkruar Bregasi në Fb.Reagimi i ish-kandidates për deputeti ka ardhur pasi LDK dhe VV s’arritën marrëveshje për koalicion pasi s’u pajtuan për ndarjen e pozitave përfshirë Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Presidentin./Sinjali

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -