26.1 C
Pristina
Sunday, April 14, 2024

Ish ushtari i UÇK-së, baba i tre fëmijëve në gjendje të rëndë, familja kërkon ndihmë për shërimin e tij

Rekomandime

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veterani i luftës, Nasuf Mjekiqi, i linudr më 05.05.1976, nga fshati Grabovc i Epërm i Komunës së Obiliqit, i cili është baba i tre fëmijëve është diagnostikuar me sëmundjen Leukemi Akute.

- Advertisement -

Trajtimi i kësaj sëmundje bëhet jashtë vendit dhe kushton 155 mijë Euro.

Në pamundësi për t’ia dalë vetë kësaj sfide, familja Mjekiqi ka nevojë për ndihmën e secilit nga ne për familjarin e tyre, ish – ushtarin e UÇK-së, Nasuf Mjekiqin.

Kushdo që ka mundësi të ndihmojë, numri i llogarisë bankare është:

- Advertisement -

XK051501170000633770

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit