13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Kastrati: Vetëvendosje ka mbetur vetëm në tre njerëz

- Advertisement -

Të rekomanduara

Analisti politik Ardian Kastrati, ka komentuar gjendjen e Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se pas ndarjes kjo parti ka mbetur vetëm në tri figura, transmetona Gazeta Metro.

Kastrati ka folur për emisionin ‘Debat’ duke thënë se lëvizja Vetëvendosje pas largimit të një numri të anëtarëve, që më vonë kaluan në PSD, ka mbetur vetëm në tri figura.

- Advertisement -

“Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur në tri figura. Është Albin Kurti, Glauk Konjufca dhe Libunr Aliu. Vetëm këta tre janë që e artikulojnë programin. Zonja Nagavci dhe zonja Haxhiu vetëm tash janë duke u etabluar”, ka thënë ai.

Ai gjithashtu ka thënë se nuk mund të ketë koalicion mes VV’së e LDK’së pa marrëveshje për postin e kryeministrit.

Sipas tij, takimet e Kurtit me zyrtarë të TIKA’s së Erdoganit dhe në Palestinë janë mesazhe antiamerikane.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -