13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Kënduan këngë për UÇK-në në Ulqin, 5 kosovarëve u ndalohet hyrja në Mal të Zi

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Pesë turistë kosovarë që kënduan këngë për UÇK-në të mërkurën në Ulqin, janë ndaluar të hyjnë në vend për 6 muaj dhe janë gjobitur me 360 euro secili.

Ndaj të rinjve kosovarë janë ngritur akuza për shkelje të ligjit për prishje të rendit dhe qetësisë publike për shkak se kënduan me zë të lartë këngë për UÇK-në.

Sipas ‘Antena M’ gjatë seancës gjyqësore të rinjtë pretenduan se ishin nën ndikimin e alkoolit.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img