Categories: AUTO&TECH

Kimete Berisha: E tash Agim Veliu ka arsye me shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Publicistja Kimete Berisha në një postim të saj në Facebook, pas rezultatit zgjedhor në Podujevë shkruan se Agim Veliu tani ka arsye për të shpall gjendjen e jashtëzakonshme.

Berisha thotë se më mirë të shpallej fitorja e Shpejtim Bulliqit pas mesnate, pasi sipas saj, kombinohej me fatin e Agim Veliut.

Ajo duke shprehur gëzimin për fitoren e Vetëvendosjes në Podujevë, thotë se është e njëjta ndjenjë sikurse është ҫliruar Mitrovica nga bandat e SHIK-ut.

“Kosova e ka Albin Kurtin, prandaj për rininë ka shpresë”, shkruan ajo.

Postimi i plotë:

E tash Agim Veliu ka arsye me shpall gjendjen e jashtëzakonshme.

Më me dëshirë e kisha shpall fitoren e Shpejtim Bulliqit pas mesnate, që m’u kombinu me fatin e Agim Veliut.

Veç kur u çliru Mitrovica prej bandave të shikut, ani sot jam e gëzuar për Podujevën që pas 30 vjetësh më në fund u pavarësua nga pronarja e saj-LDK.

Fitore më simpatike se kjo, nuk ka.

P.S. Kosova e ka Albin Kurtin, prandaj për rininë ka shpresë.

Beso.

Është i vetmi politikan i pakorruptuar.

E di bota, e s’po e dini ju.

Kosova ime

Recent Posts

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite…

2 javë ago

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time…

4 javë ago

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga…

1 muaj ago

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa…

1 muaj ago

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve…

1 muaj ago

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Hanife Osmani, anëtarja e kryesisë së PDK’së në Mitrovicë, ka bërë një reagim pas njoftimit nga ish-kandidati për deputet Hisen…

2 muaj ago