21.3 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Kosova bëhet lajm në mediat botërore për arrestimin e Ikballe Hudutit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Disa media ndërkombëtare kanë raportuar për arrestimin e kosovares, Ikballe Huduni, nga Policia e Kosovës për komentet ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vrasjen e komandantit iranian, Qassem Soleiman.

Agjencitë e lajme në Evropë, mediet në Lindje të Mesme dhe SHBA kanë raportuar mbi vendimin e autoriteteve kosovare për ta arrestuar përkrahësen e Iranit, nën akuzën për nxitje të kryerjes së sulmeve terroriste përmes shkrimeve në rrjetet sociale.

“Arrestohet përkrahësja e Iranit nga Kosova pas komenteve për vrasjen e Soleimanit”, është titulli që agjencia e lajmeve “Reuters” i ka vendosur artikullit që ka të bëjë me arrestimin e sotëm të Huduti-Berishës.

Artikulli i njëjtë është shpërndarë edhe nga “MiddleEastMonitor”, medium ky që merret me monitorimin dhe raportimin e situatës në Lindjen e Mesme.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -