6.2 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Kosova – Çekia, formacionet zyrtare: Rashani nga minuta e parë, Hadergjonaj në të majtë të mbrojtjes

Rekomandime

Kosova do të luajë sot nga ora 15:00 ndaj Çekisë, ndeshje e katërt e grupeve për kualifikimet për Euro 2020.

Nuk ka ndryshime të mëdha, përveç se janë mbuluar pozitat e të lënduarave.

- Advertisement -

Në portë vazhdon të mbetet Aro Muric.

Në të djathë do të luajë Mergim Vojvoda, ndërsa në qendër janë dyshja e zakonshme Amir Rrahmani dhe Fidan Aliti. Në të majtë është risi, pasi do të luajë nga minuta e parë Florent Hadërgjonaj.

Mesfusha përbëhet nga Voca dhe Halimi.

- Advertisement -

Pas sulmuesit luajnë Edon Zhegrova, Bersant Celina dhe Elbasan Rashani.

Në sulm do të jetë lojtari në formë Vedat Muriqi. /Telegrafi/

- Advertisement -

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj, Voca, Halimi, Zhegrova, Celina, Rashani, Muriqi.

Çekia: Vaclík, Kadeřábek, Čelůstka, Darida, Masopust, Jankto, Soucek, Suchy, Boril, Schick, Kral

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit