16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklarimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili tha se masakra e Reçakut është trillim.

“Ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën një gjenocid, tani ai mohon masakrën e Reçakut. Ai dëshiron të kalojë në një të ardhme paqësore pa pranuar krime të së kaluarës. Por gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë.

- Advertisement -

Është koha që Vuciq të fillojë të merret me të”, ka shkruar Albin Kurti në “Twitter”.

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, doli i pari në zgjedhjet e 6 tetorit të mbajtura në Kosovë.Si kryeministër i ardhshëm, Kurti ka paralajmëruar që do ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi.

Dje gjatë ditës, Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq tha se masakra e Reçakut është shpikur nga Walker.Ndërkohë, ndaj presidentit serb, sot gjatë ditës, avokati Tomë Gashi ngriti kallëzim penal.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -