18.7 C
Pristina
E shtunë, 2 Korrik, 2022

Kurti për herë të parë si kryeministër në Tiranë, pritet me nderime shtetërore

Rekomandime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot po e zhvillon vizitën e parë zyrtare jashtë vendit dhe këtë në Shqipëri.

Kurti u prit nga Rama dhe kabineti i tij në Pallatin e Brigadave në Tiranë.

Këtë e ka bërë të ditur Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në Facebook.

“Tiranë, Pallati i Brigadave – Ceremonia e mirëseardhjes së Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti”, ka shkruar Rama.

Kurti u prit në Tiranë me nderime shtetërore.

Më shumë artikuj

Të fundit