Etiketë: Shqipëri

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Të bllokuar në Morin, qytetarët e Shqipërisë të revoltuar: Te greku na lejojnë, çfarë bëhet kështu

Shqiptarët e Shqipërisë janë duke hasur pengesa të mëdha për të kaluar në Kosovë për shkak të masave të marra prej Qeverisë atje. Problemi u...

Shqipëri: Hapen plazhet, palestrat, kufijtë tokësorë dhe çerdhet

Nga sot shënohet edhe nisja e një faze tjetër me masa lehtësuese sa i përket Covid-19 dhe nuk do të ketë më zona të...

Verë e nxehtë në Shqipëri, temperaturat do shkojnë mbi 40 gradë celcius

Meteorologia Adjola Bani shprehet se kjo javë do jetë me e freskët se java e kaluar dhe temperaturat do arrijnë deri në 26-27 gradë...

Lajmi më i mirë rreth koronavirusit vjen nga Shqipëria

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm një person. Rasti i ri e çon...

Nga dje, Kosova ka më shumë raste të të prekurve me coronavirus se sa Shqipëria

Kosova ishte në mesin e vendeve të fundit në rajon që fillojë të shënojë raste me virusin i cili tashmë është shpërndarë në gjithë...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu