16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kushtet e LDK-së në takimin e sotëm, s’ka takime gjatë këtyre ditëve…!

- Advertisement -

Të rekomanduara

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga kërkesat e saja për bashkëqeverisje me Lëvizjen “Vetëvendosje”.

Edhe në takimin e sotëm, të zhvilluar në Kuvendin e Kosovës, dy partitë nuk janë dakorduar për marrëveshje.

- Advertisement -

Një zyrtar i lartë i LDK-së, i cili ishte i pranishëm në takim, i ka thënë “Indeksonline” se nuk do të ketë takime gjatë këtyre ditëve.

“E them se as sonte nuk kemi arritur marrëveshje me LVV-në. Nuk pritet ndonjë takim të zhvillohet edhe gjatë kësaj jave”, ka thënë ai, duke shtuar se partia e Kurtit dyhet t’i bindet kërkesave të subjektit të Isa Mustafës.

Kësisoj, LDK-ja ka sqaruar edhe sonte që ndarja e dikasteve qeveritare ka ndryshuar pasi VV-ja e “rrëmbeu” kryetarin e Kuvendit dhe mospërgjigja për çështjen e presidentit.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -