Vazhdon spektakli VV-LDK: As sot s’ka marrëveshje

0
76

Ka përfunduar takimi dy orësh i Kryetarit të VV’së, Albin Kurti dhe atij të LDK’së, Isa Mustafa, ndërsa ende nuk është arritur marrëveshja për koalicion qeverisës, shrkuan Gazeta Metro.

Takimi mes Kurtit dhe Mustafa ka përfunduar, lajmin e ka dhënë burime jozyrtare nga të dy partitë.

Zyrtarisht ende nuk ka ndonjë informacion, pasi që të dy palet me ekipet e tyre nuk janë parë duke dalur nga Kuvendi i Kosovës, por mësohet se as sonte nuk është arritur marrëveshja.
Ndryshe, të dy partitë kanë zhvilluar dhjetëra takime radhazi për të nënshkruar një marrëveshje, të cilat kanë zgjatur ndonjëherë edhe më shumë se dy orë.

Deri tash pengesë kryesore për koalicion ka qenë ndarja e pozitave, konkretisht, MPB dhe posti i Presidentit të cilin LDK po e kërkon me çdo kusht