23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Oborri i QKUK’së mbulohet nga mbeturinat

- Advertisement -

Të rekomanduara

Oborri i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK’së), është duke vluar nga mbeturinat e shumta, transmeton Gazeta Metro.

Një fotografi e publikuar në rrjetet sociale tregon për gjendjen katastrofale që gjendet oborri i QKUK’së.

- Advertisement -

Mbeturinat e shumta kanë mbuluar tokën, për rreth klinikave ku qëndrojnë pacientët për shërim.
QKUK është vend ku pacientët duhej edhe të pushojnë, si dhe të kenë ambient të pastër.

Është e tmerrshme gjendja në këtë pjesë të QKUK’së, dhe duket që askush nuk po përkujdeset që t’i largoi ato edhe pse ka kompani të kontraktuar për largimin e mbeturinave dhe që bëjnë pastrimin.

Qytetarë të shumtë janë shprehur të indinjuar nga kjo gjendje e QKUK’së. Ata në rrjetet sociale kanë thënë se në këtë situatë, njeriu i sëmurë mund të marrë edhe sëmundje tjera.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -