16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Lajmërojnë meterologët: Moti në Kosovë edhe pak nxehtë, nga kjo ditë temperaturat deri në 7 gradë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Meterologët për këtë lajmërojnë në fillim temperatura verore dhe mot me diell, ndërsa pjesa e dytë e javës me shi dhe temperatura deri në 7 gradë Celsius, shkruan Gazeta Metro.

Temperaturat minimale në fillim të javës do të luhaten nga 10C deri 13C, e ditën e premte do të zbresin deri në 7C. Ndërsa, ato maksimale do të luhaten nga 25C deri në 27C, e ditën e premte do të pësojnë rënie të theksuar deri në 13C.

Parashikimi i detajuar:

30.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

- Advertisement -

1.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

2.10 – Shumë ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

3.10-4.10 – Ditën e enjte, nga mëngjesi vransirat do të shtohen. Ditën priten reshje lokale shiu, vende-vende me bubullima. Ditën e premte, mot i ftohtë, kryesisht i vranët dhe kohëpaskohe me reshje, ku vende-vende mund të jenë më intenzive.

- Advertisement -

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga jugperëndimi 2-7m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres nën vlera normale, e më pas do të shënojë rritje

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -