16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Lajmi i fundit: LDK e pranon ofertën e Vetëvendosjes, e merr edhe këtë post

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kandidati për kryeministër nga radhët e LVV-së si fitues i zgjedhjeve të 6 tetorit ia ka mësyer godinës së Presidencës, tek i pari i vendit për tu nominuar si kryeministër i ri i Kosovës.

Ai në këtë takim po shkon pa arritur marrëveshje me subjektin e dytë fitues të zgjedhjeve LDK-në e së cilës i ka premtuar postin e presidentit e zëvendëskryeministrin me pesë ministri.

Burimet bëjnë të ditur se LDK-ja do të pranojë të hyjë në qeveri me VV-në, duke marrë 5 ministri dhe postin e zv.kryeministrit të parë.

- Advertisement -

Sipas burimeve, të afërta me zhvillimet në LDK, posti i Presidentit do të jetë i mjaftueshëm për këtë parti, ndërsa nuk do të kërkojnë më që edhe pozita e kryeparlamentarit t’u takojë atyre.

Pa marrëveshje mes VV dhe LDK, Kuvendi zgjodhi Glauk Konjufcën e VV-së, kryeparlamentar.

Albin Kurti takohet sot me presidentin Thaçi, ndërsa i ka bërë publikë emrat e anëtarëve të qeverisë së re nga ana e VV-së, duke ftuar edhe LDK-në që të japë emrat e pjesës së mbetur.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -