-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

LAJMI I FUNDIT: Thellohet përçarja në koalicionin qeverisës, zyrtari i NISMA-s e akuzon Hotin për kapje të shtetit

Rekomandime

Mevludin Krasniqi, zyrtari në partinë e Fatmir Limajt, ka reaguar pas shkarkimet e fundit të bëra nga Qeveria Hoti.

Në një postim në Facebook, Krasniqi ka krahasuar këto shkarkime me kapje të shtetit.“Realisht kjo është “kapje e shtetit”, kjo që ka ndodhur në Kosovë gjatë vitit 2020”, shkruan ai.

Postimi i plotë:

Realisht kjo është “kapje e shtetit”, kjo që ka ndodhur në Kosovë gjatë vitit 2020:Shkarkim/emërimet e dhjetëra bordeve dhe drejtorëve të Ndërmarrjeve Publike

Shkarkim/emërimet e bordeve dhe drejtorëve të Autoriteteve RregullativeShkarkim/emërimet e Sekretarëve të Përgjithshëm të ministrive
Shkarkim/emërimet e Këshillave Drejtues të Universiteteve PublikeShkarkimi/emërimi i drejtorit të PolicisëShkarkimi/emërimi i drejtorit të DoganësShkarkimi/emërimi drejtorit të Administratës TatimoreShkarkimi/emërimi i bordit dhe i drejtorit të SHSKUK-sëShkarkimi i drejtorit të AKI-së (me tendecë emërimi)Shkarkimi i sekretarit të Presidencës (me tendencë emërimi)Në disa nga institucionet e cekura më lartë, fatkeqësisht, shkarkim/emërime ka patur edhe nga disa herë brenda këtij vitiSigurisht ka dhe të tjera shkarkim/emërime që si kam përmendur!

Më shumë artikuj

Të fundit