4.2 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023

Rrëfimi i 102 vjeçares nga Deçani qe mposhti koronavorusin

Rekomandime

Ruka Dervishaj i ka 102 vjet, edhe pse në këtë moshë ajo ka arritur që ta mposhtë virusin Covid-19, ani se vitin e kaluar pësoi sulm në kokë.

Plaka nga Isniqi i Deçanit, të enjten zyrtarisht mbylli periudhën 14 ditëshe të izolimit pasi doli pozitive me koronavirus.

Ajo thotë se sfidat e jetës dhe ushqimi i shëndetshëm e kalitën përballë sëmundjeve.

Por, kaq lehtë me virusin nuk kaluan edhe anëtarët e tjerë të familjes.

Më shumë artikuj

Të fundit