9.6 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

“Mashtrim” spektakolar, ja penalltia që po çmend rrjetin

Rekomandime

Autori i ekzekutimit të kësaj penalltie krejt të veçantë është Lyle Taylor. Ai luan në radhët e Charlton Athletic, në “Championship” të Anglisë.

Mënyra e marrjes vrull (në fakt, ecja me hap të lirë) dhe shkuarja drejt pikës së penalties, prej nga goditi topin drejt rrjetës, ka habitur jo vetëm portierin kundërshtar, por këdo.

Videoja e këtij momenti “ekzotik” në futboll është bërë shumë shpejt “virale”, sepse nuk kishte ndodhur ndonjëherë më parë kështu.

Në pamje të parë, Taylor duket sikur po shkon te pika e bardhë që ta rregullojë mirë topin, por në fakt, sa afrohet pranë “sferës”, e godet atë befasisht. “Mashtrim” spektakolar, por brenda rregullores. Goli ishte i vlefshëm…/Telesport/

Më shumë artikuj

Të fundit