14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Kodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbuluar me flamurin kombëtar.

Elida Jorgoni ishte një prej tyre që hipi mbi memorial duke mbuluar me flamur emrat e mbështetësve të Presidentit të Turqisë që u vranë pas thirrjes së tij dhe të imamëve të xhamive për të dalë në shesh kundër segmenteve të ushtrisë së u tha se tentuan të përmbysin pushtetin e tij Erdoganit.

Vendosja e memorialit në kodrat e Liqenit të Artificial të Tiranë shkaktoi mjaft reagime publike, ndërsa pati prej tyre që ofruan shpërblime monetare për ata që do ta prishnin.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img