19.7 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Mëngjes pikëllues për Ramush Haradinajn, e kujton nipin, djalin e Shkëlzenit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Familja Haradinaj ka një ditë pikëlluese sot. 12 vjet më parë kishte vdekur tragjikisht nipi i Ramushit, Shqipdon Haradinaj.

Djali i heroit të kombit, Shkëlzen Haradinajt ishte goditur për vdekje nga një mjet në lëvizje. Postimi i kryeministrit në detyrë është vërtet pikëllues.

Sot, ndoshta do të festonim, jetën e rininë në Kullën e plakut Hilmi. Sot, Suzana ndoshta do ta kishte një nga mëngjeset e zakonshme me Ty pranë. Por, sot është ndryshe. Ti nuk je në mesin tonë. E në këtë përvjetor të amshimit tënd, e kujtojmë atë buzëqeshje e pafajësi të një fëmije, të një engjulli.
Qoft i përjetshëm kujtimi për ty Shqipdon Haradinaj” shkruan Ramush Haradinaj.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -