13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Kosovarët pyesin Trumpin në Twitter: A e di që Whitaker ka bërë fushatë për PDK-në në emër të SHBA-së?

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një ditë pasi që ish-prokurori amerikan, Matthew Whitaker qëndroi në Kosovë si dhe mori pjesë në fushatën e PDK-së në Gjilan nga ku tha se e mbështet këtë parti, në Twitter kosovarët kanë filluar një fushatë ku i shkruajnë presidentit amerikan, Donald Trump, duke e pyetur nëse është në dijeni për këtë, raporton Gazeta Express.

Një numër i madh i kosovarëve kanë filluar duke postuar në Twitter, një pyetje për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duke kërkuar nga i njëjti përgjigje nëse ka informacione se ish-prokurori amerikan, Matthew Whitaker ka qëndruar në Kosovë, duke mbështetur PDK-në në zgjedhje të jashtëzakonshme, kjo duke u thirrur në emër të SHBA-së.

- Advertisement -

“Ne, populli i Kosovës, do të donim të dinim nëse ju z.President jeni në dijeni që Thatthew Whitaker ka qëndruar në Kosovë për të përkrahur një parti politike ne emër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës #zgjedhjetnëKosovë”, shkruhet në postimet që janë shpërndarë, e që nuk janë të pakta në numër.

Kjo vjen një ditë pasi që Partia Demokratike e Kosovës, tha se presidenti amerikan Donald Trump e ka dërguar një përfaqësues në Kosovë për ta përkrahur këtë parti në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 6 tetor.

Whitaker ka mbajtur edhe një fjalim në tubimin elektoral të PDK-së në Komunën e Gjilani.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -