8.6 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Merkel: Nga 7 janari kosovarët mund të punojnë në Gjermani pa pasur nevojë për viza

Rekomandime

Që nga 7 janari qytetarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Bosnjë dhe Hercegovinës do të mund të punojnë në Gjermani pa viza, raporton Kosova.info

Këtë e bëri të ditur kancelarja gjermane, Ankela Merkel ku tha se qytetarët e këtyre vendeve që nga 7 janari munden të punojnë legalisht në Gjermani vetëm me dokumentet e shtetit të tyre respektivisht pa pasur pasaportë te BE’së.

Ky informacion u bë zyrtar nga vetë Merkel ku tha se qytetarët do të mund të punojnë në venin më të zhvilluar të BE’së, raporton Kosova.info.

Më shumë artikuj

Të fundit