24.7 C
Pristina
E diel, 3 Korrik, 2022

Momenti i tmerrshëm, ja çasti kur humbi jetën në ring boksieri bullgar para se ta godas shqiptari!

Rekomandime

Edhe një herë i kthehemi ngjarjes trishtuese të të shtunës që ndodhi në Shkodër përkatësisht në palestrën e sportit “Qazim Dervishi”, në turneun e boksit.

Nuk ishte boksieri bullgar Jezus Velichkov, por Boris Stancov. Stancov siç u vërtetua ishte me dokumentacion fals!

22-vjeçari humbi jetën pas një arresti kardiak në raundin e katërt.

Parasegjithash, janë momente interesante në ring, ku më së miri shihet se si humb kontrollin bullgarin dhe bie në tokë para se ta godas boksieri shqiptar Ardit Murrja.

Këtë shikojeni në video nga sekonda e 58-të, se si boksieri bullgar bie në tokë dhe vdes, ndërsa në anën tjetër ishte një trishtim për të gjithë ata që ishin përreth ringut dhe në palestër, e për secilën që kishte dëgjuar për këtë rast.

Mbi të gjitha, është një sinjal i qartë për të gjithë, se pa një kontroll apo leje speciale të mjeku, nuk duhet lejuar askënd që të ngjitet në ring

Më shumë artikuj

Të fundit