Ndahet nga jeta aktori legjendar, një ndër më të pëlqyerit për shqiptarët

0
196

Është bërë e ditur sot se ka humbur jeten aktori shume i dashur i telenovelave meksikane José Antonio Ferral , i cili mori pjesë në shumë telenovela te Televisa.

Bota e telenovelave është në zi pas largimit të këtij aktori të talentuar i cili ka marrë pjesë në prodhime të tilla si Rubí, Një strehë për dashurinë dhe Klasa 406.

Lajmi u njoftua nga Shoqata Kombëtare e Përkthyesve të Meksikës (ANDI) në llogarinë e saj zyrtare në Twitter dhe Instagram, shkruan meganews.al.

“Me keqardhje të thellë, Këshilli #Drejtues dhe # Komiteti i Mbikëqyrjes, në emër të Shoqatës Kombëtare të Përkthyesve, komunikojnë vdekjen e ndjeshme të interpretuesit José Antonio Ferral. Ai mbahet mend për pjesëmarrjen e tij në telenovelat e hitit “Class 406”, “Sfida e ëmbël” dhe “Ghosts Loving”. Ne i dërgojmë një përqafim solidariteti familjes dhe miqve te tij me ngushëllimet tona më të thella, “citon botimi.

Aktorë të tillë si Azala Robinson, Harry Geithner dhe Arlette Pacheco, shprehën keqardhjen dhe mbështetjen e tyre për familjarët për këtë goditje të fortë.

Ferrali debutoi në televizion me telenovelen “Dashuria ime për ty” në vitin 1969 dhe u bë një aktor i shpeshtë në ekranin e vogël, transmeton meganews.al.

Talenti i tij u bë i dukshëm në telenovelat e tjera si si “The Hyena”, “Dasma e urrejtjes”, “Damn Heritage”, “Pricemimi i famës”, “Sfida e ëmbël”, “Jeta e vjedhur”, “Fluturimi i shqiponjës”, ” Pronari ’, L Lark’, ties Lidhje dashurie ’, Klasa 406’, Rubi ’dhe Dashuri e vërtetë’.

Ai mori pjese per here te fundit ne telenovelat “Gjaku i nxehte”, “Stuhia”, “Zemer qe genjen” dhe “Sic thote shprehja…”