Ndërron jetë futbollisti i njohur, pas një sulmi në zemër

Bota sportive është shokuar me një lajm tronditës gjatë ditës së sotme.

Futbollisti nigerian Isaac Promise, ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër në moshën 31-vjeçare.

Promis së fundmi ishte pjesë e skuadrës Austin Bold, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe me Gençlerbirlig, Trabzonspor, Manisaspor, Antalyaspor, Al Ahli, Balëkesirspor, Karabukspor, Giresunspor dhe Georgia Revolution.

Ai mbahet mend më shumë nga tifozët e futbollit për shkak se ishte kapiteni i ekipit kombëtar të vendit të tij duke luajtur në finale të Lojërave Olimpike të Pekinit, të cilat ajo humbi në Argjentinë të udhëhequr nga Lionel Messi.