13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Ndërron jetë gazetari kosovar, Hamdi Shabani

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në Zvicër, më 16.09.2019, në moshën 66-vjeçare, ndërroi jetë ish gazetari i Radio Gjilanit, Hamdi Shabani.

Lajmin për vdekje ne tij e ka dhënë ish-deputeti i PDK’së, Zenun Pajaziti me anë të një postimi në Facebook’un e tij personal.

Shabani njihet si bashkëpunuar me Radio Gjilanin, Radio Prishtinën dhe gazetat: “Rilindja”, “Zëri i Rinisë” (javore e rinisë), “GEP” e “Shkëndija”.

- Advertisement -

Varrimi i trupit të Hamdi Shabanit bëhet në Pogragjë të Gjilanit.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -