30.2 C
Pristina
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

Ndeshja Çeki-Kosovë: Këto janë formacionet zyrtare

Rekomandime

Republika e Çekisë dhe Kosova sonte do përballen në ndeshjen kualifikuese për kampionatin evropian ”EURO 2020”, shkruan Gazeta Metro.

Ndeshja pritet të zhvillohet në orën 20:45. Ndërsa këto do jenë edhe formacionet zyrtare të dy ekipeve.

Kosova sonte vjen me një formacion ndryshe ndaj Republikës së Çekisë, pas mungesës së Vedat Muriqit.

Kosovës i duhet sonte një barazim ose fitore ndaj Çekisë në mënyrë që të mbajë gjallë shpresat për një kualifikim në ‘EURO 2020’ përmes grupit A,

Më shumë artikuj

Të fundit