Ndryshon ora policore, këto janë masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi

Date:

Dje është mbajtur mbledhja e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë në vend, ku është diskutuar për mundësinë e shtrëngimit të masave anti COVID-19.

Sipas burimeve të Gazetës Demos brenda SHSKUK-së, në takim është diskutuar që ora policore të fillojë nga ora 23:00 e jo nga 00:00 sa është aktualisht.

Ndërkaq, sipas këtyre burimeve është diskutuar që edhe hyrjet në Kosove të bëhen edhe me vërtetim të testeve negative për COVID-19 dhe jo vetem me kartelat e dy vaksinave siç është tani.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...