Një 29 vjeçare shtatzënë vdes në QKUK

Date:

Një grua 29-vjeçare ka ndërruar jetë sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës nga koronavirusi.

E ndjera ka qenë shtatzënë në javën e 27-të dhe ndonëse ka qenë nën monitorimin e konziliumit mjekësor, nuk është arritur të shpëtohet as foshnja, ka raportuar Gazeta Shneta.

Deri më tani askush nga Qendra Klinike Universitare dhe as nga Klinika Infektive nuk e kanë konfirmuar rastin.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...