13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Pamja e rrallë e Europës nga sateliti gjatë natës së Vitit të Ri

- Advertisement -

Të rekomanduara

Data 31 dhjetor tregon më së miri fuqinë e dritave shumëngjyrëshe që ndezën qiellin e ftohtë të dhjetorit.

Spektakli i dritave nisi me Zelandën e Re që gjithmonë e pret e para vitin e ri e më pas Australia me organizimin e përvitshëm në Sidney.

Më pas Tokyo, New York e shumë e shumë qytete botërore me dritat e tyre karakteristike për të sjellë një vit të mbarë e të lumtur.

Pamja e kontinentit të Europës, një pjesë të Azisë dhe Afrikës nga sateliti natën e 31 dhjetorit është një ndër më të rrallat.

- Advertisement -

Që nga Portugalia e deri në Rusi i gjithë vendi është i ndriçuar me drita shumëngjyrëshe.

Ngjyra e verdhë, e kuqja dhe bluja janë mbizotëruese në pamjet e rralla përmes satelitit/shqiptarja.com/

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -