13.4 C
Pristina
Tuesday, September 26, 2023

Pasi pinë ujë në lumin Drin, një lopë ngordhë të tjerat sëmurën

Rekomandime

Një person në fshatin Dobrushtë të Prizrenit ka informuar se gjedhet e tij pasi kanë pirë ujë në lumin Drin, njëra prej tyre ka ngordhur dhe tjerat janë sëmurë.

Dyshohet se kjo ka ardhur si pasojë e ndotjes së lumit.

- Advertisement -

Njësitet përkatëse policore, inspektorët komunal dhe shoqata e peshkatarëve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin, njofton Policia.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit