16.6 C
London
E martë, 26 Tetor, 2021

Porosia e ambasadorit amerikan për partitë politike

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Pak para se të nis zyrtarisht fushata e partive politike – ambasadori amerikan në Kosovë ka dalë më një porosi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Philip Kosnett tha se zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë nga kandidatët që garojnë për zgjedhjet e 6 tetorit.

“‏Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju.

Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, ka thënë Kosnett.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img