12.9 C
Pristina
Sunday, April 14, 2024

Pritje madhështore për Majlinden dhe Kosoven në Japoni

Rekomandime

Ekipi kosovar ka ateruar në Tokio të Japonisë, aty ku do të zhvillohet Kampionati Botëror në xhudo nga 25 gushti deri më 1 shtator.

- Advertisement -

“Dardanët” mbërrijtën në Tokio ditën e djeshme, derisa do të fillojnë përgatitjet fizike para fillimit të kompeticionit.

Sidoqoftë, ajo që bie në sy është pritja që iu bë kontigjentit kosovar nga japonezët, të cilët me flamuj e brohoritje e pritën ekipin kosovar.

Shikoni videon e mëposhtme.

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit