18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Rrëfimi prekës i Shaqirit: U rritëm në varfëri, ruanim paratë t’i dërgonim në Kosovë

Rekomandime

Tashti fiton milionat, është një nga emrat e mëdhenj të futbollit, por dikur ishte ndryshe.

- Advertisement -

Xherdan Shaqiri bashkë me familjen, në të kaluaren, jetonin në kushte shumë të vështira, e këtë e thotë edhe vetë futbollisti i njohur.

“Shtëpia jonë nuk kishte nxehje qendrore. Vetëm një oxhak të madh. Ishte një shtëpi shumë e vjetër në një fermë në Basel, ishte ashtu si ishte. As që më shkonte mendja për shtëpinë dhe kushtet e saj, ngrohesha vetë duke vrapuar si një budalla.

Vëllai im i madh ishte ai që ankohej më së shumti për të ftohtin, pasi që dhoma e tij ishte sipër, larg nga oxhaku. Ai detyrohej të mbulohej ndoshta me pesë batanije gjatë kohës së dimrit”, ka thënë Shaqiri në një deklaratë të sinqertë.

- Advertisement -

Ai, ka shtuar: “Zvicra është një vend i shtrenjtë për të gjithë, por ishte shumë më i vështirë për prindërit e mi, sepse ata dërgonin para te familjarët tanë që ishin në Kosovë”.

Sot, Shaqiri është mbështetje e fuqishme për familjen dhe një ndër yjet e padiskutueshëm të futbollit ndërkombëtar, shkruan “Kosovarja”.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit