13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Rrëzohet avioni F-16, piloti hidhet me parashutë por ngec tek…tensioni i lartë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një avion ushtarak F-16 belg ka rënë në Francën perëndimore, duke dëmtuar disa shtëpi.

Aksidenti ajror ka gjeneruar një mision shpëtimi për pilotin, e cili ishte hedhur me parashutë por më pas kishte ngecur në kabllot e tensionit të lartë.

Piloti u shpëtua nga forcat zjarrfikëse, pasi gjithë zonës iu ndërpre elektriciteti në mënyrë që mos të rrezikoheshin lëndime.

Fatmirësisht manovrat e pilotit kanë shmangur viktima civile, duke parë edhe numrin e lartë të banesave në qytezat Pluvigner dhe Landaul ku avioni fa fluturuar në kuotë të ulët.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img