1.3 C
Pristina
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Sërish për prona 7 persona llomiten ndërmjet veti në Fushë Kosovë

Rekomandime

Shtatë persona janë përfshirë në një rrahje në Fushë Kosovë gjatë ditës së djeshme, e gjitha kjo për një pronë, shkruan Gazeta Metro.

Sipas policisë rrahja kishte ndodhur për shkak të një mosmarrëveshje për pronë në mes dy palëve, të dyshuarit nuk kanë kërkuar ndihmën mjekësore dhe po ashtu nuk është vërejtur që kanë lëndime të mëdha.

Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Raportohet se janë arrestuar 7 (shtatë) persona të dyshuar meshkuj K/Shqiptar të cilët pas një mosmarrëveshje që kishin pas  ndërmjet veti  për një pronë kanë vazhduar me kanosje dhe sulm nga të dy palët. Të dyshuarit nuk  kanë kërkuar ndihmë mjekësore dhe te ta nuk janë vërejt shenja apo lëndime të dukshme. Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Më shumë artikuj

Të fundit